poniedziałek – piątek: 9.00 – 20.00 | sobota: 9.00 – 14.00 | ul. Kaliny Jędrusik 9, Warszawa |

Close up portrait of cute mature woman looking straight at camera smiling with her teeth wearing white bathrobe and turban. Hand and fingers touching cheek showing face in white interior

Peelingi – dlaczego są tak ważne?

Mimo, że naskórek człowieka w naturalny sposób odnawia się co 28 dni, proces ten często nie jest wystarczająco skuteczny. Zalegające obumarłe komórki zatykają pory i utrudniają dostęp składników aktywnych zawartych w kosmetykach. Systematyczne złuszczanie warstwy rogowej naskórka jest jednym z najważniejszych elementów pielęgnacji skóry i sprawia, że szybciej się ona regeneruje, łatwiej oddycha i nabiera świeżego, zdrowego wyglądu.

Obecnie na rynku kosmetycznym dostępne są różnego rodzaju  peelingi –  do każdego rodzaju skóry możemy dobrać odpowiedni. W zależności od rodzaju peelingu mechanizm złuszczania może polegać na:

  • mechanicznym usunięciu warstw naskórka (peelingi mechaniczne) – złuszczanie następuje za pomocą drobinek produktu peelingującego, czyli peelingu ziarnistego lub przy użyciu urządzeń kosmetologicznych (mikrodermabrazja, kawitacja).

W przypadku peelingu ziarnistego substancją ścierającą mogą być zmielone łupiny orzechów, piasek morski, zmielone pestki moreli, krzemionka i inne. Peelingi ziarniste możemy zastosować w przypadku skór normalnych, tłustych i grubych.

Z kolei kawitacja jest bardzo skuteczną a jednocześnie delikatną metodą na oczyszczenie twarzy i dobrze się sprawdzi przy każdym rodzaju skóry, nawet bardzo delikatnej. Zabieg wykorzystuje zjawisko wibracji ultradźwiękowej, która oczyszcza skórę z zanieczyszczeń, złuszcza obumarły naskórek, odblokowuje gruczoły łojowe oraz ma działanie wygładzające.

Natomiast mikrodermabrazja polega na ścieraniu powierzchownych warstw naskórka przy użyciu głowicy pokrytej kryształkami diamentu lub glinu. Zabieg ten sprawdzi się w przypadku skór opornych i problematycznych ponieważ skutecznie usuwa zaskórniki, zwęża pory i reguluje produkcję sebum, ponadto stymuluje regenerację kolagenu i elastyny.

  • enzymatycznym złuszczaniu naskórka – dzięki keratolitycznemu działaniu enzymów pozyskiwanych z roślin (głównie papainy z papai i bromelainy z ananasa). Peeling enzymatyczny usuwa mieszaninę łoju i rozpuszcza obumarły naskórek. Stosuje się go przy cerach suchych, wrażliwych, gdyż działa delikatnie i w przeciwieństwie do peelingu mechanicznego nie drażni skóry.
  • złuszczaniu za pomocą stężonego kwasu / peelingi chemiczne /. W zależności od problemu i potrzeb skóry stosowane są różne preparaty (np. kwas migdałowy, glikolowy, salicylowy, azelainowy). Peelingi medyczne o wysokim stężeniu mogą być wykonywane jedynie przez wykwalifikowanego specjalistę! Odpowiednio dobrany kwas przynosi widoczną poprawę stanu cery, jest także jedną z najlepszych metod na usunięcie przebarwień oraz blizn potrądzikowych. Aby osiągnąć zadowalający rezultat niezbędna będzie jednak seria, po której widocznie zmniejszymy zmarszczki, przebarwienia i blizny. Po akcji złuszczania dojdzie także do poprawienia kolorytu oraz ogólnego wyglądu skóry.

Zabiegi złuszczające warto włączyć do pielęgnacji domowej aby systematycznie dbać o dobry stan cery. Jeśli mamy cerę tłustą dobrze jest poddawać ją złuszczeniu dwa razy w tygodniu. Przy skórze wrażliwej i normalnej tak częste złuszczanie nie jest potrzebne i w zupełności wystarczy peeling raz na tydzień.
Jednak gdy potrzebna jest intensywna odnowa, a zmarszczki i różne niedoskonałości skóry są bardzo widoczne, dobrym pomysłem będzie wizyta w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym. Zabiegi złuszczające powinno się wykonywać właśnie w tych porach roku, kiedy nie jesteśmy narażeni na silną ekspozycję na słońce. Okres jesienny to idealny moment na tego typu zabiegi.

Zapraszamy na konsultację do salonu!

testimonial-team (Demo)
mgr kosmetologii Milena Hrechanava
SAVOCA autoryzowany salon Thalgo

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI:
+48 780 096 001