poniedziałek – piątek: 9.00 – 20.00 | sobota: 9.00 – 14.00 | ul. Kaliny Jędrusik 9, Warszawa |

Produits algue MALY

PEELING MARIN nowy zabieg w 2019r

KURACJA NA BAZIE FERMENTOWANYCH MIKRONIZOWANYCH ALG. POWRÓT DO KORZENI MARKI – TO, CO NAJLEPSZE Z JEJ TRADYCJI PLUS PRZEŁOMOWA INNOWACJA.

Francuska firma Thalgo jako pierwsza wprowadziła na rynek mikronizowane algi dokonując tym rewolucji w kosmetyce. Te morskie rośliny były wykorzystywane do upiększania już od starożytności. Stosowano je jednak w formie wysuszonej i sproszkowanej. W tej postaci nie było szansy, by dotrzeć do tego, co najcenniejsze – do środka komórki. Wykorzystywano tylko ich otoczkę. W procesie mikronizacji substancje aktywne z wnętrza komórki zostają uwolnione poprzez doprowadzenie do jej „wybuchu”. Słynna maska z mikronizowanych alg Thalgo składa się z dwóch rodzajów alg brązowych — po 45% – oraz jednego gatunku algi koralowej — 10%. Pochodzą one z głębin zimnych mórz. Po wydobyciu są suszone na słońcu i mielone, następnie przenoszone do bębnów ciśnieniowych, gdzie w temperaturze -70 stopni C ich komórki otwierają się i uwalniają swoją zawartość.

Proces kończy się w kolektorze filtrującym, który zbiera wysoko skoncentrowany, sproszkowany preparat alg. Do wyprodukowania 1 kg produktu potrzebne jest 15 kg świeżych alg. Zbiera się je podczas okresu godowego, kiedy mają najbogatszy skład. Najnowszą innowacją Thalgo w procesie ich obróbki jest dodanie do nich bakterii Lactobacillus. Żywią się one cukrem zawartym w ścianach komórkowych glonów. W trakcie procesu fermentacji wytwarza się naturalny kwas mlekowy oraz zwiększa koncentracja pierwiastków śladowych.

Pełna kuracja Peeling Marin składa się z 3 zabiegów wykonywanych raz w tygodniu.

  • Pierwszy zabieg wykonuje się najłagodniejszym kwasem nakładanym jednowarstwowo.
  • Potem, co tydzień, podczas kolejnych rytuałów stosuje się preparaty o wyższych stężeniach aplikując je dwukrotnie.

Składniki aktywne alg są nich dużo bardziej skoncentrowane niż w niefermentowanych produktach. Przykładowo jest w nim 5,5 raza więcej wapnia, 3,8 raza więcej żelaza oraz 2,2 raza więcej magnezu. W kompleksie występują też kwasy PHA (polihydroksykwasy) oraz AHA (alphahydroksykwasy) — glikolowy i glukonowy.

Złuszczają one naskórek rozjaśniając skórę i napinając ją, stymulują odnowę komórkową. Po neutralizacji kwasów nakłada się maskę wyciszająco-kojącą z kompleksem nawilżająco-kojącym na bazie alg, oleju ze słodkich migdałów, masła shea oraz wosków: jojoba, słonecznikowego i mimozy. Woski obfitują w kwasy tłuszczowe, które szybko regenerują naskórek. Maska jest również bogata w kompleks Mesolift na bazie 34 poli-odżywczych składników. Podczas kwadransa z nałożoną maską, zaleca się wykonanie masażu dłoni na bazie odżywczego kremu. Po zmyciu maski aplikowany jest krem dobrany do potrzeb skóry filtr UV. To tzw. zabieg lunchowy, trwa tylko 30 minut.

Przeznaczony jest dla wszystkich typów cery, w każdym wieku. Ma nie tylko działanie złuszczające, ale także rewitalizujące skórę. W przypadku młodej skóry uzyskujemy wygładzenie, rozjaśnienie, wypełnienie drobnych zmarszczek pochodzących z odwodnienia. Na skórach z pierwszymi oznakami starzenia poprawia napięcie, spłycają się zmarszczki mimiczne, wraca blask. Przy skórze dojrzałej koncentrujemy się na spłyceniu nawet głębokich zmarszczek i działaniu liftingującym, przywróceniu jędrności skóry, wybieleniu przebarwień. Peeling Marin można stosować także jako zabieg bankietowy, jednorazowo wykorzystując procedurę pierwszego zabiegu z kuracji. Efekty będą jeszcze lepsze, jeśli do domowej pielęgnacji wybierzemy detaliczne produkty z linii: rozjaśniające serum złuszczające oraz krem na noc. ©

Rusłana Tkaczuk

KOSMETOLOG,

MANAGER DZIAŁU SZKOLENIOWEGO THALGO


SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI:
+48 780 096 001