poniedziałek – piątek: 9.00 – 20.00 | sobota: 9.00 – 14.00 | ul. Kaliny Jędrusik 9, Warszawa |

blog1

DEMAKIJAŻ

Demakijaż to podstawa pielęgnacji każdego rodzaju cery!

Oczyszczanie skóry jest koniecznym etapem codziennej pielęgnacji, na którym powinniśmy skupiać się najbardziej. Dlaczego? Ponieważ niedokładne usuwanie zanieczyszczeń i makijażu skutkuje gorszym stanem cery i sprzyja rozwojowi bakterii. To z kolei może prowadzić do powstawania licznych niedoskonałości skóry i szybkiego jej starzenia się.

Ważne jest też zachowanie odpowiedniej kolejności podczas wykonywania demakijażu: najpierw demakijaż oczu i ust za pomocą płynu lub mleczka, następnie oczyszczanie skóry twarzy produktem dobranym do rodzaju skóry:

  • dla cer suchych najlepiej sprawdzą się mleczka oraz olejki kosmetyczne, które w swoim składzie posiadają substancje nawilżające i odżywcze;
  • cery tłuste z kolei lubią wszelkiego rodzaju żele i pianki myjące na bazie wody, które nie pozostawiają na skórze tłustej warstwy kosmetyku;
  •  a dla każdego typu cery nadają się się płyny micelarne. W swoim składzie zawierają micele, czyli mikrokapsułki które przyciągają zanieczyszczenia jak magnes. Największą zaletą płynów micelarnych jest ich wielofunkcyjność i radzenie sobie z każdym rodzajem brudu, który osadza się na naszej twarzy lub jest wytwarzany naturalnie (sebum, pot). Wbrew wielu opiniom, płyn micelarny nie może zastępować toniku w pielęgnacji skóry, ponieważ właściwości tych dwóch produktów znacznie się od siebie różnią.

Na zakończenie demakijażu – tonik, również odpowiednio dobranydo rodzaju skóry. Tonizacja jest bardzo ważnym etapem pielęgnacji, niestety często pomijanym i uznawanym za zbędny. A to właśnie tonik odświeża naszą cerę i utrzymuje odpowiedni poziom nawilżenia oraz przywraca skórze właściwe pH ! Warto wybierać tonik, który nie zawiera w swoim składzie alkoholu, ponieważ alkohol powoduje szybsze przesuszanie skóry.

Dopiero na tak oczyszczoną skórę należy zastosować odpowiedni krem pielęgnacyjny.

Warto też wspomnieć, że dogłębne oczyszczenie skóry możemy uzyskać za pomocą peelingu, który należy wykonywać przynajmniej raz w tygodniu. Usunięcie warstwy martwych komórek naskórka za pomocą peelingów sprawia, że skóra lepiej oddycha, jest wygładzona oraz pobudzona do lepszego wchłaniania się składników aktywnych z kosmetyków. Peelingi rónież należy dobierać odpowiednio do rodzaju skóry.

Prawidłowo wykonany demakijaż przyczyni się do lepszego wyglądu i odpowiedniej kondycji skóry, a to pierwszy krok do dobrego samopoczucia !

Oczywiście powyższe sugestie są raczej ogólną regułą niż ścisłymi zaleceniami. W celu dobrania odpowiednich produktów do potrzeb skóry zapraszamy na bezpłatną konsultację do naszego salonu, gdzie również można nabyć wysokiej jakości kosmetyki do pielęgnacji domowej, stworzone na bazie alg i morskich minerałów. Specjalnie opracowany skład i formuła preparatów do demakijażu marki Thalgo sprawia, że codzienny rytuał oczyszczania twarzy staje się przyjemnością. Naturalne składniki aktywne oraz substancje myjące gwarantują skuteczne oczyszczanie skóry pozostawiając uczucie komfortu.

Zapraszamy do salonu!

testimonial-team (Demo)
mgr kosmetologii Milena Hrechanava
SAVOCA autoryzowany salon Thalgo

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI:
+48 780 096 001